Yaşar Nuri Öztürk’ün sağlığı ne durumda? 17,06,2016 – Öztürk’den kötü haber geldi!

Yaşar Nuri Öztürk’ün sağlığı ne durumda? 17,06,2016 – Öztürk’den kötü haber geldi!

Bir dönem ülke gündeminden hiç düşmeyen İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk iyi haberler gelmiyor. Doktorların evine gönderdiği Yaşar Nuri Öztürk, ağrıları artınca dün gece apar topar hastaneye kaldırıldı. Peki Yaşar Nuri Öztürk’ün sağlık durumu şuan nasıl?, Yaşar Nuri Öztürk ile ilgili son dakika gelişmeler haber7.com’da..

Kanser tedavisi gören ve doktorların evine gönderdiği ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk’ten iyi haberler gelmiyor. Durumunda herhangi bir düzelmeye olmayan Öztürk’ün dün gece ağrılarının arttığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Mide kanseri teşhisiyle 12 Kasım 2011 tarihinde ameliyat olan ve 3,5 ay boyunca kemoterapi tedavisi gören Yaşar Nuri Öztürk’ün sağlık durumunu ses sanatçısı Onur Akay Twitter hesabından duyurmuştu.

Onur Akay’ın yaptığı paylaşıma göre, Yaşar Nuri Öztürk’ün sağlık durumu ağır ve ciddiyetini koruyor. Evinde tedavi gören Öztürk için çaresiz bekleyiş devam ediyor.

AĞRILARI KATLANILMAZ HALE GELİYOR

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada öldüğü yönünde iddialar ortaya atılan Yaşar Nuri Öztürk’le ilgili iddialar yakınları tarafından yalanlanmıştı.

TEKRAR EVE GÖNDERİLDİ
Durumu ağırlaştıktan sonra hastaneye kaldırılan Yaşar Nuri Öztürk daha sonra tekrar evine gönderildi.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK KİMDİR?

İlahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, 22 Haziran 1945’te Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde doğmuştu. Çocuk yaştayken yani 9 yaşında hafız olan Yaşar Nuri Öztürk, Kur’an-ı Kerim okumayı babasının verdiği eğitim ile öğrendi. 10 yıl süren klasik medrese eğitiminin ardından Hukuk ve İlahiyat eğitimlerini tamamlayarak, 12 yıl boyunca imam ve vaiz olarak görev yaptı.

1980 yılında ‘İslam Felsefesi’ konulu doktora tezini tamamlayan Öztürk, 1986 yılında Doçent olurken, 1978 ve 1982 yıllarında ”Türkiye Milli Kültür Vakfı” ödülüne layık görülmüştür. Yaşar Nuri Öztürk’ün Türkçe, Farsça, Arapça, Fransız ve İngilizce dillerinde çalışmaları vardır.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kurucu dekan olarak atanan Öztürk, 2002 Genel Seçimlerinde CHP İstanbul milletvekili seçildi. CHP’den istifa ederek kendi partisi olaran Halkın Yükselişi Partisi’ni (HYP) kurdu. 4 yıl boyunca HYP Genel Başkanlığı yaptı. Öztürk, genel başkanlıktan 2009 Ekim ayında istifa ederek siyasi hayatına son verdi.

Yaşar Nuri Öztürk, 14 Şubat 2013 tarihinde TRT sanatçısı Nazlı Kanaat ile nişanlanmıştır.